מסלולים 2021

View this email in your browser
מסלולים 2021
חיכינו בקוצר רוח לסיים את הליך התכנון ולפרסמם. אנו לא מעט משתמשים במונחים "בהתרגשות" ו"גאים לחשוף"  אבל הלידה הזו היא מרגשת מאד ואנו גאים לחשוף את מסלולים 2021!
במהדורת גליל מערבי זו חידשנו את המסלולים כמעט לגמרי.
הלכנו על הפנטזיות ובזכות שיתוף פעולה נדיר ויוצא דופן מרשויות וגופים נוספים באזור, שבראשם מועצה אזורית מטה אשר, הכוללים גם את עיריית עכו, את אשכול הגליל המערבי כולו, את מיזם רוח הגליל שבתוכו "חי" מיזם אוצרות הגליל של רעיה שטראוס, מסתבר שרוח הגליל היא רוח גב חזקה וחשובה הגשמנו כמעט את כולן.
חייבים חייבים לציין ומאד להודות ולהוקיר את שותפינו החדשים-ישנים, שהחיבור עימם קפץ מדרגה, קק"ל שולבו בצוות היגוי משותף, ויחדיו סגרנו מסלולים. בעקבות כך בפועל נפרצו שבילים, הוכשרו ושופרו סינגלים ישנים  ונפרצו חדשים לטובת מסלולי האפיק, אתם אדירים ואנו אסירי תודה.
אז ככה, המבנה הכללי נותר בעינו, כלומר פרולוג ושלושה סטייג'ים, אך המשחק עם דרגות הקושי בין הימים ובתוכם מעט שונה.
מבט על:
הפרולוג קלאסי של כ- 19 ק"מ מישוריים.
הסטייג' הראשון יהווה נחיתה רכה ויהיה עדין ממה שהיה בשנים הקודמות, אך לא עדין מידי.
אל חשש, יום ו' ישאב לתוכו את כל הוואטים שיוותרו לכם ברגליים מדרגת הקושי שהופחתה
מהסטייג' הראשון. יום ו' הוא סטייג' המלכה, יש יאמרו סטייג' המלכה הרעה מהאגדות, אך אנו הכי אוהבים אותו! סטייג' אפיק אמיתי, טהור גזע, שיש בו הכול.
יום שבת קלאסי, מפנק ומפגיש את הרוכבים עם התענוגות שיש לאזור להציע.
 
פרולוג:
מרחק- 19 ק"מ
טיפוס מצטבר- 60 מ'
זמן גג- שעתיים

הפרולוג השנה עבר מתיחת פנים, ליטוש וסדרת טיפולים במכון יופי.
זנחנו את שבילי המטעים (שבהם "נבלה" לא מעט בימים הבאים) לטובת רצועת החוף המטריפה, והעמקת הביקור בעכו העתיקה, לתוך אתרים שישמיטו לכם את הלסת. יפה באופן מסחרר, מקומות שבשגרה היינו רוכשים כרטיס כניסה לבקר בהם ולא מפסיקים לצלם.
זינוק מכפר התחרות ייקח את הרוכבים לרצועת החוף, בה ירכבו דרומה לעכו דרך הטיילת הצפונית, ומשם הישר ללב עכו העתיקה.
בקילומטרים בודדים יזכו הרוכבים לחוות רכיבה אורבנית מזוככת באתרים היסטוריים משגעים.
כמו צמצום של רוטב גורמה לסמיכות ולריכוז הטעמים והארומות למצב המושלם.
"רוטב הגורמה" יכלול כניסה לבית הכלא העתיק, ממנו למרתפי אולמות האבירים, דרך הפיאצה העתיקה והמטופחת, ומשם לחומה המזרחית ולחפיר המשופץ, תשאירו די חמצן למוח לקלוט את האוצרות שתחלפו על פניהם בדרך.
משם חזרה לטיילת ולרצועת החוף אל קו הסיום.
סטייג' 1:
מרחק- 71 ק"מ
טיפוס מצטבר- 980 מ'
זמן גג- 7.5 שעות

הסטייג' הראשון יהווה נחיתה רכה, חשוב להדגיש בכדי שאיש לא יכנס לשאננות חס וחלילה, נחיתה רכה ביחס לאפיק וביחס לעומד לבוא.
זינוק מישורי מכפר התחרות ייקח את הרוכבים לתפירה קצרה במקטע סינגל ראשון ליום, עדיין קרוב לגובה פני הים. מקטע זה יפריד מעט את השדה לקראת צבירת גובה כמעט רצופה, שתסתיים באזור קילומטר 35.
35 ק"מ אלו יכללו עליות 4 על 4 פתוחות, סינגל חדש שנבנה במיוחד עבורנו, סינגל וותיק שהסרנו ממנו את האבק ואת קורי העכביש, וגולת הכותרת של העלייה היא סינגל חדש ומחודש נוסף, שעבורנו, חוויית הרכיבה בו הייתה קסומה (גם בדופק 180). רובו מוצל באופן חריג לישראל, באופן כזה שאינך רואה את השמיים, ריצפתו פסיפס עלי אלון צהובים, חומים, כתומים, ואורכו כזה שניתן להיכנס לשקט המדיטטיבי הזה ולהיות בzone  .  בנוסף ,משולבים מעט ירידות ואיבודי גובה, כדי שנרוויח יותר טיפוס ונצדיק את הירידה המדהימה והמרעננת שעומדת לבוא.
ואז ניכנס לשמורת טבע מהיפות בישראל, שכל מילה נוספת שנכתוב תחשוף מיד את מקומה ומיקומה,
אז תסמכו עלינו שהולך להיות "חוצלארץ" בגליל המערבי.
משם, הסימון יכווין את הרוכבים לסינגל תחוח מאד בעלייה, שיחייב ריכוז ולא מעט מאמץ.
לדאבון הלב ועם כל הצער שבדבר, יתכן שלאחר הירידה הארוכה והמענגת, יפגשו הרוכבים את המאמץ הנ"ל עם תופעה שחלקינו מכנה "רגלי עצירה".
פתח סוגריים ("רגלי עצירה" זו אותה תחושה מוכרת אך עדיין מצערת מאד של בטון משולב צריבה בגפיים התחתונות. פתאום מקור גאוותך, אותן רגליים חטובות, מסוקסות, מגולחות, מבריקות מהזיעה, מאובקות כמו מצחו של ספרטאקוס בשובו מהקרב, הרגליים האלה, שמבט אחד בהן עושה בלב מה שחשים הורים גאים לילד בתום טקס קבלת מצטיין דיקן בטכניון, הרגליים האלה שמחזירות לך מבט שרמנטי מהמראה שמרחיב את החזה. אותן רגליים פשוט תלויות שם כמשקולת, כמו זוג שרוולי רגליים רטובים על חבל כביסה, פשוט הופכות בטונדות, סגור סוגריים)

בשאיפה לאחר חציו הראשון של הסינגל התחוח, ישכחו הרוכבים את "רגליי העצירה", וימשיכו לכיוון קטע קשוח שידרוש אחיזה חזקה בכידון.

משם, בחירת רכבת נכונה למקטע המישורי האחרון בינות המטעים, תסייע לרוכבים בשעטה בשטחים החקלאיים הפתוחים, לכיוון כפר התחרות, לסיומו של הסטייג' הראשון במהדורת הגליל המערבי 2021.
 

סטייג' 2:
מרחק- 120.5 ק"מ
טיפוס מצטבר- 1450 מ'
זמן גג- 10.5 שעות


סטייג' המלכה, הארוך ביותר בתולדותינו!
ארזנו הכול בסטייג' אחד.
חלקו מהיר, טקטי, חלקו טכני זורם, חלקו משלב יכולות מגוונות של דראפטינג ורכיבת כביש, וחלקו שילוב מגוון של סגנונות סינגלים, דורש יכולת להתמודד עם מרחקים ועייפות וטכניקה, יצירת שיתופי פעולה בין ובתוך זוגות וחוזר חלילה.
בעיני מתכנני המסלולים שלנו זה אולי סטייג' החלומות, מחייב זוגיות מוצלחת ועבודת צוות טובה, וקרוב לוודאי בין שלושת הגדולים בגמר כל הזמנים בתחרות הסטייג' הכי מגניב, כייפי, קשה, מהיר, מגוון ומתגמל שהיה עד כה.
בסטייג' זה נרכב למגירת הממתקים של אופני ההרים בגליל, נפתח אותה לרווחה ונתענג על כל, אבל על כל המגדנות והפרלינים, המרציפן והשוקולדים, הסוכריות והמאפים והמתוק מתוק מתוק מתוק הזה, בהחלט יתכן ולחלק מהרוכבים לסיים את כל המגירה יהיה מתוק מידי.
30 ק"מ מישוריים חקלאיים בשבילי 4 על 4 רחבים, 30 ק"מ יחסית פשוטים, שאינם דורשים הרבה, ובעבודה נכונה יכולים להיות חוויית רכבת הרים מהנה ומרגשת, של טיסה על שבילים מהירים מאד.
רכבות רכבות עם זנבות אבק מדויק לפי כיוון הרוח.
בדרך, על הרוכבים להתכונן ולהישמר ממספר צווארי בקבוק, שלמעט האבק, הפניות החדות, והמהירות שתוכתב בקדמת הדבוקה, יתרמו אף הם לפיצולים ולחלוקות לקבוצות עבודה שכל כך אופייניות לרכיבות אפיק ולשבילים מאין אלו.
לאחר כ11 ק"מ, חצייה תחתית צרה של כביש תיצור הצטופפות והזדמנות להיאסף מחדש, אך מניסיון העבר גם הזדמנות לאבד את בן הזוג, משם לשילוב של שבילי 4 על 4 לצד ערוצי נחל ושטחים חקלאיים, חציית אזור תעלות מים משופץ שבו גשרוני הולכי רגל צרים, משופע בצל, שבחזור יהווה הקלה והפוגה לרוכבים לאחר שעות ממושכות בשמש הקופחת.
כעבור כ29 ק"מ יכנסו הרוכבים לסדרת סינגלים ממושכת, זורמת ויפה, משולבת מספר מועט של קטעי קישור, ולכשתסתיים, תיקח אותם בסופו של דבר לנקודה בה החלו את הסיבוב, רק שכעת מד המרחק בגרמין יורה על 89 ק"מ.
ומשם הפוך לכיוון שממנו באו בבוקר, חזרה באותם שבילים, שכעת יראו שונים לגמרי ויחוו אחרת לחלוטין חזרה לכפר התחרות, לסוף הסטייג' הכי ארוך בהיסטוריה של האפיק.

סטייג' 3:
מרחק- 72 ק"מ
טיפוס מצטבר- 750 מ'
זמן גג- 6.5 שעות

הקינוח! הדובדבן שבקצפת! אחרון אחרון חביב! שמרנו את הטוב לסוף! כל הקלישאות נכונות לסטייג' האחרון.
על משקל הqueen stage  זהו סטייג' הנסיכה.
קצת כמו בן זקונים, מעט פרוע וחסר גבולות, מפתיע, מעט מפונק וחצוף, עיניים בורקות פיקח ממלא את הלב בנחת, אושר ושמחה.
זינוק מישורי צפונה בין מטעי אבוקדו ובננות ייקח את הדבוקה לרצועת החוף הכי יפה שיש, משם בטיפוס קצרצר לתצפית מרהיבה על הים התיכון.
פרידה משמחת מהאספלט לרצף שבילי שטח טהור וכניסה לרצף סינגלים אדיר ומפנק בנוי בגאונות שקטעי שיפוע קצרים בעלייה יבחנו את ההתאוששות של הרוכבים משלושת ימי האפיק הראשונים. וקטעי רכבת הרים בירידה יפצו על כל שריר דואב, כל אלו יהיו המנה העיקרית של הסטייג' האחרון של ברא אפיק ישראל מהדורת אבירי הגליל השנייה.
מרגש, היסטורי והיסטרי, השערות סומרות.
 
נשמח לעמוד לרשותכם בכל עניין במייל:  contact@epicisrael.org.il
כתובת האתר לפרטים נוספים: www.epicisrael.org.il
נפגש על קו הזינוק ב6/10/2021
בהערכה ובמסירות,
לרשותכם,
צוות ברא אפיק ישראל
Link
Facebook
Website
YouTube

 
This email was sent to *|EMAIL|*
why did I get this?    unsubscribe from this list    update subscription preferences
*|LIST:ADDRESSLINE|*